29

Zmian w aranżacji własnej przestrzeni mieszkalnej nie dokonujemy codziennie. Przychodzi jednak taki moment, że chcemy coś zmienić w najbliższym otoczeniu i często pada właśnie… na wystrój. Jeśli nie planujemy większych remontów, już sama wymiana lub odświeżenie układu mebli zrobi swoje. Warto więc pomyśleć o tym, by wymienić już dość starą i często zużytą kanapę, na jej bardziej nowoczesny i atrakcyjny wizualnie i funkcjonalnie model. Jaki? W czasach, gdy wybór asortymentu meblowego jest tak duży, warto szukać ciekawych inspiracji.

Wielofunkcyjne zastosowanie mebli salonowych znane jest nie od dziś. Na kanapie więc nie tylko oglądamy telewizję, ale i odpoczywamy, organizujemy spotkania towarzyskie czy przy odpowiednio dosuniętym stole – pracujemy lub spożywamy posiłki. Warto więc zadbać o to, by ta kanapa, na której spędzamy jednak sporo czasu, była maksymalnie wygodna i dopasowana do naszych potrzeb. I taka z pewnością może być sofa, która z zasady mieści w sobie wielozadaniowość. Dedykowana jest szczególnie do niezbyt dużych pomieszczeń, by w nich właśnie nie zabierać niepotrzebnie zbyt wiele i tak ograniczonej przestrzeni.

Sofa przyda się także i w takich wnętrzach, które są mało ustawne, posiadają wiele okien i wnęk oraz drzwi. Jako mebel uniwersalny spełnia swoje funkcje nie tylko salonowe, ale i sypialniane. Z powodzeniem z jej powierzchni korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci, a wielość wariantów kolorystycznych i materiałowych sprawia, że polecana jest do wnętrz każdego typu.