W poszukiwaniu idealnej sofy trafić można dziś na przeróżne jej modele. Te różnić się mogą niemal wszystkim – od wzoru i koloru, po materiał z którego zostały wykonane, jak również sposób rozkładania. Jeśli interesuje nas bardzo wygodna opcja sofy, najlepiej postawić na jakość mechanizmu rozkładania. A tu eksperci od wnętrz polecają szczególnie jedną opcję: belgijski system rozkładania. Sofa w tejże odsłonie jednak funkcję do spania pełnić powinna sporadycznie. Z pewnością sprawdzi się zaś wówczas, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście, a my będziemy chcieli ich ugościć na tyle dobrze, na ile będzie to możliwe.

Innym rodzajem sofy pozostają meble z szeroką powierzchnią spania. Aby można było z niej skorzystać, wystarczy przesunąć część stanowiącą za dnia siedzisko oraz obrócić oparcie sofy. Te dwa złączone ze sobą na jednym poziomie elementy utworzą nic innego, jak wyjątkowo wygodną powierzchnię do spania, a do tego – równą i gwarantującą duży komfort użytkowania. Tego rodzaju sofy wyposażone są dodatkowo w bardzo wygodny pojemnik na pościel – niezbędny w zachowaniu codziennego porządku i ładu w wielu domach i mieszkaniach.

Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru sofy pozostawać będzie jej wypełnienie. Tu zdecydowanie warto postawić na sprężyny bonelowe bądź kieszeniowe. Te bowiem występują w dobrej jakości materacach i polecane są przez szerokie grono użytkowników. O komforcie snu osób wypoczywających na takich sofach decyduje maksymalne dopasowanie kształtu sprężyn do ciała. Dzięki czemu nie można mówić o żadnych odkształceniach czy nikłej trwałości mebla.