W dobie ogromnego wyboru asortymentu meblowego pojawiać się może nieraz prawdziwy dylemat. Co należałoby by wybrać, chcąc zapewnić we własnym mieszkaniu czy domu, najlepsze warunki do odpoczynku? Czy lepszym rozwiązaniem będzie rozkładana sofa, a może wygodna i znana od lat wersalka do spania? Przyjrzyjmy się zaletom obu wyborów.

Wersalka do spania to mebel zazwyczaj niedrogi, wykonany najprostszym sposobem z możliwych. Na rynku znajdziemy wersalki wyposażone w piankę tapicerską, jak i te bardziej solidne – wypełnione sprężynami. Mebel ten występować może w wielu rozmiarach, a te największe sięgać mogą nawet 250 cm. Choć szerokość spania w wersalce nie jest zbyt duża, to jednak dość wygodnie się na niej śpi, a przede wszystkim meble te uznawane są za bardzo trwałe. Podobnie zresztą, jak i niewielkie sofy, które równie często goszczą w centralnych miejscach przestrzeni mieszkalnych wielu współczesnych inwestorów.

Wygodne sofy, podobnie jak wersalki, nie zajmują zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu, pozwalają jednak na korzystanie z pełni funkcjonalności przestrzeni do spania. Przestrzeń ta się zwiększa dwukrotnie po szybkim rozłożeniu sofy – a mebel ten najczęściej wyposażony jest w bezproblemowy i bezsił owy mechanizm rozkładania.

Co więcej – zarówno dobrej jakości wersalka do spania, jak i sofa z funkcją rozkładania, dostępne są w szerokiej palecie wzorów, kolorów i materiałów wykończeniowych. Dzięki temu można więc stwierdzić z całą pewnością, że każdy inwestor łatwo znajdzie mebel swoich marzeń.